VEF KVARTĀLS – mūsdienīgi atjaunota industriālā mantojuma pērle Rīgā

VEF KVARTĀLS – mūsdienīgi atjaunota industriālā mantojuma pērle Rīgā

Starp Brīvības ielu un Ieriķu ielu atrodas kvartāls, kurā ikdienā mājo vairāk nekā 60 uzņēmumi, notiek publiski un korporatīvi pasākumi, mudinot sabiedrību kļūt atvērtiem, laikmetīgiem un radošiem. VEF KVARTĀLS ar savu darbību ir piesaistījis viedokļu veidotāju, reklāmas kampaņu un pat kino režisoru uzmanību, kļūstot par mūsdienīgu industriālo pērli Rīgā.

VEF KVARTĀLU par uzņēmuma atrašanās vietu izvēlējāmies dēļ mūsdienīgās, urbānās vides, kas strauji aug un sasaucas ar Dentsu filozofiju – vienmēr būt attīstībā. Dizainiski šeit valda patīkama harmonija, kas nodrošina telpu neierobežotai radošai izpausmei – tieši tas, kas mums vajadzīgs. Tanī pat laikā mūs priecē arī apkārt esošā rosība, mūzikas pavadījums darba dienās un piedāvātais pasākumu klāsts vakaros un brīvdienās.”, stāsta mārketinga aģentūras Dentsu Latvia pārstāve Ilze Ālmane.

Atjaunojot bijušās rūpnīcas VEF ēkas, VEF KVARTĀLS kopīgi ar OAD arhitektu biroju  domā par vēsturiskā mantojuma saglabāšanu sinerģijā ar funkcionāla dizaina un mūsdienīgas vides radīšanu. Restaurētajās Ūnijas ielas ēkās, nemainot iekštelpu platību un samazinot resursu patēriņu, VEF Promenādē izveidota galerijas tipa cirkulācija ārpus ēkas. Augstie griesti un plašie logi ienes telpās dienas gaismas vieglumu. Savukārt jaunatklātās labierīcības pasākumu apmeklētāju ērtībai kvartālā rada estētiski baudāmu un modernu ārtelpu. Ik sezonu tiek domāts par apkārtnes labiekārtojumu un apzaļumošanu, šobrīd aktuāla ir saules paneļu ierīkošana, elektro auto uzlādes un pārdomāta atkritumu šķirošana, veidojot dabai draudzīgu un labiekārtotu vidi.

VEF KVARTĀLA komanda pulcē ap sevi laikmetīgi un inovatīvi domājošas personības, dabiski un reizē apzināti veidojot rezidentu saimi. Kvartālu par sava biznesa mājvietu izvēlējušies vairāk nekā 60 dažādu nozaru uzņēmēji, pārstāvot gan IT jomu, mārketinga un reklāmas aģentūras, valsts administratīvo sektoru, dažādu pakalpojumu sniedzējus, radošo industriju pārstāvjus, u.c.

Kvartāla rezidentu kustība VEFRESH rūpējas par inovāciju veicināšanu pilsētvidē, Baiba Prindule – Rence iekārto ne tikai kvartāla labbūtības telpas, bet VEF Promenādē atvērusi konceptveikalu “SVINAM!”, kur var atrast speciāli atlasītu sortimentu no dažādiem Skandināvu un latviešu dizaina zīmoliem. VEF Promenādē atrodas RR ādas aksesuāru ražotāju atvērtā darbnīca, Žalūziju un Dizaina fabrikas salons, Miele servisa centrs un radošais frizieru salons ArtBric studio. Lepojamies ar kvartāla rezidentiem VGD Project, kuri ir oficiālie LAcoustic apskaņošanas sistēmu pārstāvji Baltijas valstīs. Šī gada rudens izskaņā, kvartālā tiks atvērt moderns LAcoustic zīmola showroom, kurā būs iespēja klātienē izbaudīt franču zīmola skaņu sistēmas kvalitāti. Jaunības enerģiju un bezrūpību kvartālā ienes Veizāna deju skola un kaimiņi alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centrs The Spot.

Kvartālā var atrast biznesa partnerus, sadarbības iespējas, klientus un galu galā arī draugus. ““UPS Servisa Centrs” ir ģimenes uzņēmums, līdz ar to liela daļa brīvā laika tiek pavadīts uzņēmuma attīstības plānošanā un reizēm birojā pavadām vairāk laika nekā mājās. Man kā uzņēmuma vadītājam un arī darbiniekiem ir svarīgi justies piederīgam vietā, kuru esam izvēlējušies par savām otrajām mājām. VEF KVARTĀLA rezidentu saime viens otru atbalsta, šeit varam atrast sadarbības partnerus, kopīgi baudīt kultūras notikumus un tikties ar draugiem.” savās sajūtās dalās “UPS Serviss Centrs” valdes loceklis Mārtiņš Malahs.

Kvartālā ir laba aura, te jūt attīstību, un tas arī mūsu uzņēmumu motivē neapstāties pie paveiktā, bet nemitīgi augt. VEF KVARTĀLĀ ir mājas sajūta – kolēģi, citi rezidenti, pat kaimiņi viens otru pazīst un uztur draudzīgas attiecības! WIGO by Praslas ražotne atrodas Limbažos, bet par galveno biroja telpu esam izvēlējušies mājīgās VEF KVARTĀLA telpas.” stāsta Gunta Skuja, koka konstrukciju ražotāju WIGO by Praslas pārstāve.

Iesaistot nozares profesionāļus un VEF KVARTĀLĀ rezidējošos radošās industrijas pārstāvjus, top laikmetīgi mākslas un kultūras notikumi, kuri veido īpašu kvartāla auditoriju. Kopīgi ar kvartāla rezidentiem Power Production un Laska Bar VEF KVARTĀLĀ tiek ienesta  Berlīnes elpa un citu Eiropā populāru dzīvās mūzikas koncertu pieredze.

Šovasar VEF KVARTĀLA apmeklētājiem bija iespēja baudīt ne tikai pašmāju mūziķu akustisko koncertu sēriju jaunatvērtajā VEF Paviljonā ar tādiem māksliniekiem kā Pacific K, Coco’nuts, TU TE, Rihards Lībietis u.c., bet iepazīt arī pasaules slavu guvušu izpildītāju sniegumu – uzstājās ukraiņu smeldzīgi romantiskā LUNA (UA), ritmiskie kinomūzikas radītāji BOY HARSHER (USA), festivāla Burning Man rezidents Christian Loffler (DE), psihodēliski raibie SPB4 un eletroniskās mūzikas pārstāvji CREAM SODA. Tika atvērta jauna 600 m2 liela pasākumu norises telpa VEF Vasarnīca, kuru kā pirmie ievibrēja Penthaus Calling VOL. 3 DJ maratons, Ksenijas Kamikazas rīkotais “Rapture: kinky rave”, Rīgas dizaina tirgus, u.c. notikumi. Sezonu noslēdzām ar pirmo skrituļdisko vakaru VEF Promenādē, kas varētu kļūt par regulāru notikumu siltajos vasaras vakaros nākamajā sezonā.

VEF KVARTĀLS aicina izmantot vēsturisko šarmu un mūsdienīgo vidi, lai kvartālā svinētu svētkus un rīkotu koncertus, konferences, street-food tirgus, izstādes un radošos pasākumus. Liela formāta notikumiem piemērota būs ārtelpa – labiekārtotā VEF Promenāde ar kopējo ietilpību līdz pat 2,5 tūkstošiem viesu, kā arī industriālā VEF Vasarnīcas zāle – 600 m2 plaša pasākumu norises telpa. Savukārt neliela formāta pasākumiem ērtas būs mājīgās VEF Mansarda telpas, kuras labbūtības noskaņās iekārtojusi kvartāla rezidente Baiba Prindule-Rence | FEJA. Gada nogalē pēc akustiskajiem un interjera dizaina uzlabojumiem durvis atkal vērs VEF kultūrtelpa Spīdola, pulcējot gan korporatīvā, gan publiskā segmenta viesus.

Bija patiess prieks sadarboties ar VEF Kvartāls komandu. Sagatavošanās procesā saņēmām atbalstu un ieteikumus, kā padarīt mūsu pasākumu neaizmirstamu. Arī tehniskais personāls pasākuma laikā tiešām rūpējās, lai viss noritētu bez aizķeršanās. Noteikti iesaku šo unikālo vietu jūsu pasākumiem.” pieredzē dalās IT uzņēmums Primend.

Laikmetīga oāze kā galamērķis galvaspilsētas steidzīgajā ritmā – tas ir mūsu vietrades mērķis, veidojot saturu VEF KVARTĀLA atjaunojatajā teritorijā. Jāspēj atšķirties, nezaudējot kvalitāti un laba servisa pamatnoteikumus, tādēļ rūpīgi izvērtējam katru sadarbību un novērtējam kvartāla rezidentu vēlmi attīstīties – kopā radot, kopā baudot un kopā sasniedzot jaunas virsotnes,” dalās VEF KVARTĀLA vietrade Baiba Bože.

Tuvākā nākotnē tiks uzsākts būvniecības process topošajam korpusam turpat VEF Promenādē, un līdzās birojiem augšējos stāvos pirmais stāvs paredzēts jaunam restorānam, bāram, konceptveikaliem – atvērta tipa funkcijām. Un jau šobrīd kopsadarbībā ar arhitektu biroju OAD tiek attīstīta un radīta jauna satikšanās vieta – VEF ‘Food Court’ kiosku zona ar ēdiena baudīšanas iespējām, āra terasi, skatuves zonējumu un atpūtas laukumu mazajiem.

Kvartālā vienmēr būs vietas, kuras vienkārši garāmejot nav redzamas, radot nedaudz noslēpumaina jaunatklājēja sajūtu. VEF KVARTĀLS ir pērle Rīgā, kuru aicinām izzināt, apmeklēt un atklāt.