VEF KVARTĀLS – Industriālā mantojuma atjaunošana biznesam un kultūrai

VEF KVARTĀLS – Industriālā mantojuma atjaunošana biznesam un kultūrai

“VEF KVARTĀLS” ar pietāti pret industriālo mantojumu atjauno vēsturiskās rūpnīcas VEF ēkas un teritoriju, radot mūsdienīgu vidi biznesam, jaunām idejām un laikmetīgiem kultūras notikumiem. “Katrā atjaunotajā ēkā, katrā sakārtotajā korpusā mēs cenšamies saglabāt industriālo piegaršu,” saka VEF kvartāla valdes loceklis Māris Alberts. “Cenšamies rīkoties tā, lai neizmetam ārā nevienu veco ķieģeli, saglabājam katru dēļa galu, katru dzelzs gabalu. Tādā veidā mēs saglabājam vēsturi, samazinām būvizmaksas un radām arhitektonisko smeķi. Cilvēkiem jau svarīgas ir sajūtas.”

“VEF ir bijis viens no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem un tā vēsture nav atdalāma no mūsu pašu, mūsu vecāku un vecvecāku pieredzētā. Lai gan VEF kā ražošanas uzņēmums ir beidzis pastāvēt 20. gadsimta 90. gadu beigās, šajā teritorijā joprojām ir jūtams radošais, inovatīvais gars, kas liek domāt par pēctecību. Daudzi VEF apkaimē strādājošie jaunie informācijas tehnoloģiju uzņēmumi iedvesmojas no kādreizējiem rūpnīcas sasniegumiem, par jauno uzņēmumu mājvietu izvēloties tieši VEF KVARTĀLU.” stāsta VEF vēstures muzeja pārstāvji.

Šobrīd VEF KVARTĀLU par savām radošajām mājām ir izvēlējušies vairāk nekā 60 uzņēmumi un pakalpojumu sniedzēji, kas veido veiksmīgu sinerģiju ar konceptveikaliem, bāriem un pasākumu vietām gan iekštelpās, gan ārtelpā. VEF KVARTĀLĀ pieejami ekskluzīvie loft tipa biroji – bijušās industriālās/ražošanas telpas ar lieliem logiem un ķieģeļu apdari,- kas modernizēti mūsdienu biroja vajadzībām, uzsvaru liekot uz ilgtspējīgu būvniecību un otreizēju materiālu izmantošanu. Ērtās un mūsdienīgās telpas ar savu unikālo auru un atrašanās vieta ir tas, ko visvairāk novērtē jau esošie nomnieki –  Miele, Ozols, VEFRESH, Cinevera, Euronics, Feja, RR, Veizāna deju skola, Intrum Global Technologies, Power Production, Bono, Dentsu, UPS, Harmony Home, Optibet Virslīga, Dizaina Fabrika un daudzi citi. Savu īsto vietu šeit var atrast biroji, veikali, restorāni, showroomi.

Uzņēmējs Māris Alberts saka: “VEF KVARTĀLS ir vieta, kur domai ir telpa. No vienas domas rodas daudzas radošas idejas, kuras realizējam un ik dienu attīstām VEF KVARTĀLĀ, lai VEF KVARTĀLS kļūst par biznesa un radošuma epicentru, kurā vienkopus var baudīt kvalitatīvu kultūru un mūsu rezidentu darba augļus.”

VEF KVARTĀLS aicina izmantot vēsturisko šarmu un mūsdienīgo vidi ne tikai biznesam, bet arī, lai svinētu svētkus un rīkotu koncertus, konferences, street-food tirgus, izstādes un radošos pasākumus. Liela formāta notikumiem piemērota būs ārtelpa – labiekārtotā VEF Promenāde starp vēsturiskajiem mūriem ar kopējo ietilpību līdz pat 2,5 tūkstošiem viesu, kā arī industriālā VEF Vasarnīcas zāle, kas tika atvērta šajā vasarā – 600 m2 liela pasākumu norises telpa. Savukārt neliela formāta pasākumiem pieejamas mājīgās VEF Mansarda telpas, kuras labbūtības noskaņās iekārtojusi kvartāla rezidente Baiba Prindule-Rence. Rudens izskaņā pēc akustiskajiem un interjera dizaina uzlabojumiem durvis atkal vērs VEF kamerzāle Spīdola, kas paredzēta 200 viesiem.

Šovasar ar pašmāju mūziķu akustisko koncertu sēriju tika iedzīvināts jaunatvērtais VEF Paviljons, kas nākošajā vasaras sezonā tiks paplašināts labiekārtojot teritoriju un radot VEF ‘Food Court’ un kiosku zonu ar ēdiena baudīšanas iespējām, dārzu un skatuvi, rotaļu laukumu, ko varēs izmantot privātu un publisku pasākumu organizēšanai. Domājot par publisko pasākumu apmeklētāju ērtību, šovasar tika izbūvētas, iespējams, skaistākās sabiedriskās labierīcības Latvijā.

VEF KVARTĀLS ir vēsturiska vieta, kas attīstās un aug – 2024. gadā plānots paplašināt kvartālu ar jaunu korpusu trijos stāvos, piedāvājot nomai telpas birojiem un komercdarbībai ar kopējo platību 3000 m2. Arhitekte Zane Tetere-Šulce kopā ar savu komandu “OAD” turpina aizsākto darbu pie kvartāla arhitektoniskās attīstības, savukārt ainavu arhitekts Ģirts Runis sadarbībā ar VEF KVARTĀLU realizē teritorijas labiekārtošanas darbus – notiek saules paneļu uzstādīšana un tiek izveidotas elektro uzlādes stacijas.